09124573904

اپن آشپزخانه

اپن آشپزخانه

Share this post

فهرست مطالب

در این مقاله از گروه معماری و طراحی ایران آرک، به بررسی موضوع اپن آشپزخانه خواهیم پرداخت. ما را همراهی نمایید.

اجرا و طراحی که امروزه برای زیبایی و شیک تر نشان دادن فضای آشپزخانه و از همه مهمتر کارایی بیشتر آن در بخش آشپزخانه اپن توسط معماران مجرب در این حوزه انجام می شود، امری بسیار حائز اهمیت است.

لذا، سعی داریم در این مقاله شما را با مهمترین نکات طراحی اپن آشپزخانه بیشتر آشنا کنیم. در این راستا، می توانید با کارشناسان شرکت ایران آرک در ارتباط باشید. شرکت ایران آرک، از معتبرترین موسسات در این حوزه کاری شناخته می شود. با ما همراه باشید.

طراحی اپن آشپزخانه

در بخش طراحی داخلی ساختمان، با تفکیک این قسمت از فضای آشپزخانه که معمولاً فاقد دیوار است، طراحان سعی می کنند تا بهترین و مدرن ترین اپن آشپزخانه را با در نظر گرفتن کلیه اصول طراحی، اجرایی کنند. ممکن است طرحی که برای این قسمت در نظر گرفته می شود، به اتاق نشیمن، ناهار خوری و یا حتی دیگر فضای منزل اختصاص پیدا کند و در نتیجه بهترین اتاق را ایجاد کند.

در حال حاضر اغلب آشپزخانه های اپن در طراحی و ساخت منازل جدید بسیار پرطرفدار هستند که بهتر است برای تعیین بهترین و به روزترین سبک اپن آشپزخانه، با مهندسین مجرب ما در سایت ایران آرک در ارتباط باشید.

روش کلی چیدمان منزل، بودجه و سلیقه اعضای خانواده در انتخاب طرح فوق تاثیرگذار است

دقت داشته باشید که روش کلی چیدمان منزل، بودجه و سلیقه اعضای خانواده در انتخاب طرح فوق تاثیرگذار است. به طور کلی در سبک مدرن، بیشتر از طراحی های ساده تر برای آشپزخانه اپن استفاده می کنند.

گفتنی است که در طراحی اپن منزل جدید، از MDF و یا کناف که با دیگر بخش های دکوراسیون منزل هماهنگی بیشتری دارد، جدیدترین اپن را اجرایی می کنند.

با توجه به این که تنوع در تناژ رنگی چوب MDF زیاد است، شما می توانید مناسب ترین رنگ را در طراحی اپن خود به کار ببرید. البته ناگفته نماند که نورپردازی که برای این بخش اجرایی می شود، تاثیر زیادی در جذاب تر شدن دکوراسیون داخلی دارد.

طراحی این بخش می بایست با در نظر گرفتن کابینت ها اجرایی شود تا هماهنگی میان دیگر اجزای موجود در آشپزخانه به خوبی مشاهده شود و کاربرد و در عین حال جذابیت آن برای کلیه اعضای منزل به چشم آید.

شما با مراجعه به سایت ایران آرک، می توانید نمونه های متعددی از طرح های مدرن و کلاسیک آشپزخانه های اپن را مشاهده کنید و بر اساس سلیقه و متراژ در اختیار داشته، طرح خود را انتخاب و اجرایی کنید.

لطفا از پست ابعاد اپن آشپزخانه دیدن کنید.

دکوراسیون اپن آشپزخانه

دکوراسیون اپن آشپزخانه
دکوراسیون اپن آشپزخانه

در ابتدا باید گفت اپن، تغییرات اساسی را در طراحی چیدمان آشپزخانه ایجاد می کند و با زیبایی فوق العاده ی که به همراه دارد، سبب گردیده که اکثر افراد در طراحی دکوراسیون این بخش از آشپزخانه های اپن استفاده کنند.

در واقع آشپزخانه اپن علاوه بر افزایش کاربرد آن و المان زیبایی، تغییرات کلی را در طراحی فضای منزل ایجاد می کند. برای طراحی این بخش، با پیشنهادات و ایده های متنوعی روبرو می شوید که می توانید بهترین و در عین حال کاربردی ترین نوع آن را طبق سلیقه خود انتخاب کنید.

همان طور که در بخش قبلی متذکر شدیم، در طراحی آشپزخانه های اپن بایستی میان سایر المان ها و اپن، بهترین تناسب ایجاد شود و تمامی اجزای به کار برده شده قابل استفاده باشند.

اگر به سایت ایران آرک مراجعه کنیدريال متوجه خواهید شد که طراحی های جذاب تر و شیکتر سبب بهتر نشان دادن طراحی دکوراسیون اپن آشپزخانه می شود.

لذا از طراحی فوق و اجرایی کردن آن توسط مهندسین مجرب و متخصص ما در این مجموعه نبایستی غافل شوید و بایستی با انجام مشاوره های لازم، پیش از هر اقدامی از بهترین شیوه ها و ایده های آنها بهره مند شوید.

حداقل ابعاد آشپزخانه کثیف چقدر است؟ لطفا برای دریافت پاسخ روی لینک فوق کلیک نمایید.

انواع اپن آشپزخانه

انواع اپن آشپزخانه
انواع اپن آشپزخانه

معمولاً آشپزخانه های اپن با توجه به سلیقه و همچنین متراژ فضای در اختیار داشته، به دو دسته باز و نیمه اپن تقسیم می شوند که در ادامه در خصوص هر یک از آنها توضیحات لازم را بیان خواهیم کرد.

اپن آشپزخانه باز:

طراحی این نوع از آشپزخانه ها به شکلی است که دید مشخصی دارد. به این علت که در قسمت انتهایی آن کابینت ها و دیوار قرار گرفته و قابل دید از سمت اتاق پذیرایی و نشیمن است.

به عبارتی شما هیچ دیواری را از سمت اتاق پذیرایی مشاهده نخواهید کرد و به این ترتیب بهتر است این نوع آشپزخانه ها، اپن باز داشته باشند و سایر اپن ها اجرایی نشود.

اکثر اشخاص از هیچ اپنی برای طراحی آشپزخانه های باز استفاده نمی کنند اما بهتر است برای این بخش، در ابعاد کوچک، اپنی را در نظر بگیرید تا بدین وسیله مشخص کننده چارچوب آشپزخانه باشد.

با توجه به این که زیبایی آشپزخانه شما بیشتر به چشم می آید، لذا در صورتی که طراحی این بخش به شکل کاملاً باز باشد، بایستی اپن هایی که معمولاً دو طرف آنها باز هستند را طبق نظر طراحان و معماران مجرب ساین ایران آرک به کار ببرید.

شما می توانید در این نوع طراحی از آرک آشپزخانه نیز در طراحی استفاده کنید.

آشپزخانه نیمه اپن:

این نوع از آشپزخانه ها از متداول ترین و جذاب ترین اپن ها در کشورمان است که هم اکنون در سایت ایران آرک نمونه های جدید آن را می توانید مشاهده کنید. طراحی آنها به گونه ای است که از یک سمت، اپن شما به دیوار متصل بوده و کاملاً بسته است و از سمت دیگر باز است. لازم به توضیح است که این نوع اپن ها دید کمتری دارند. از این رو ممکن است برای اشخاص حریم خصوصی کمتری را به دنبال داشته باشند.

لذا، چنانچه در پی حریم شخصی از طریق ایجاد اپن در آشپزخانه خود هستید و مایلید این بخش را از سایر بخش ها تفکیک کنید، توصیه می شود از آشپزخانه نیمه اپن در طراحی فضای در اختیار داشته خود استفاده کنید.

توصیه می کنیم از صفحه بازسازی آشپزخانه دیدن کنید.

نکات کلیدی در طراحی اپن آشپزخانه

نکات کلیدی در طراحی اپن آشپزخانه
نکات کلیدی در طراحی اپن آشپزخانه

در طراحی آشپزخانه های اپن بایستی برخی از نکات رعایت شود که عبارتند از:

دقت به جزئیات:

از مهمترین نکاتی که در طراحی داخلی این بخش از فضای منزل بایستی به آن توجه بسیار داشته باشید، توجه به جزئیات است که لازم است در این خصوص مهارت های لازم را به دست آورید. وسایل تزئینی و نیز انتخاب صندلی، از مهمترین مواردی است که می بایست دقت بسیار به آن داشته باشید.

البته استفاده از بهترین متریال ها در طراحی اپن آشپزخانه نیز مهم تلقی می شود. بهتر است از بی نظمی بسیار در طراحی آشپزخانه اپن خود بپرهیزید تا این بخش در حین سادگی زیبا، جذاب و کاربردی دیده شود. وسایل چند منظوره، انتخاب مناسبی برای جلوگیری از شلوغی آشپزخانه اپن است.

دقت داشتن به اتاق نشیمن:

همان طور که در بخش های قبلی متذکر شدیم، طراحی این نوع آشپزخانه ها به شکلی است که کاملاً مشهود به اتاق نشیمن است. شما بایستی با کمک طراحان مجرب در این امر، طراحی اپن آشپزخانه را به گونه ای اجرایی کنید که هماهنگی لازم را با فضای بیرون داشته باشد.

به طور مثال بایستی رنگ این بخش با آشپزخانه شما متناسب باشد و یا وسایلی را برای اتاق خود در نظر بگیرید که با دکوراسیون وسایل آشپزخانه و اپن شما سازگاری بیشتری داشته باشد.

ایجاد فضایی هماهنگ:

داشتن محیطی مدون و با نظم، مورد مهم دیگری است که در طراحی اپن آشپزخانه بایستی به آن توجه بسیار داشته باشید. به کار بردن مناسب ترین طیف رنگی، فضای آشپزخانه شما را منسجم تر نشان می دهد.

علاوه بر این، نورپردازی از جمله مواردی است که اثر مهمی در انسجام بخشیدن فضای آشپزخانه شما دارد. به این ترتیب طیف رنگی و همچنین رنگی که در طراحی این بخش از فضای داخلی منزل به کار می برید، روی هماهنگی فضای آشپزخانه شما تاثیرگذار است و در نتیجه سبب منسجم تر شدن آن با اتاق نشیمن می شود.

ایجاد فضای آرام:

به منظور این که محیطی آرام را در این بخش از فضای منزل خود ایجاد کنید، بایستی ساده ترین طراحی را انتخاب کنید. از دیگر مواردی که در این طراحی بسیار حائز اهمیت تلقی می شود، صندلی اپن است که بایستی با مبلمان منزل تناسب داشته باشد، یا به عبارتی مانند یکدیگر باشند. زمانی شما متوجه این هماهنگی می شوید که آشپزخانه شما دقیقاً کنار اتاق نشیمن باشد.

استفاده از جزیره کوچک:

از رایج ترین ایده هایی که در حال حاضر در طراحی اپن آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد، جزیره است که البته بایستی در ابعاد کوچک اجرایی شود. به کار بردن جزیره کوچک در این بخش، سبب بزرگ تر نشان دادن فضای آشپزخانه شما می شود.

انتخاب بهترین رنگ:

بهتر است رنگ هایی را در طراحی اپن آشپزخانه به کار ببرید که تطبیق پذیری بسیاری با یکدیگر دارند. گفتنی است که در طراحی این بخش، متریال های به کار برده شده بایستی ساختار مطلوبی داشته باشند تا از این طریق زیبایی فضای موجود را بیشتر نشان دهد.

رنگ های بژ، سفید و خاکستری، از جمله رنگ هایی به شمار می آیند که در طراحی دکوراسیون اپن آشپزخانه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

در انتها خاطر نشان می شویم که به کار بردن رنگ های غالب و همچنین ایده های خلاقانه، از دیگر موارد مهمی است که بایستی در طراحی اپن آشپزخانه به آن توجه بسیار داشته باشید.

اپن آشپزخانه مدرن

اپن آشپزخانه مدرن
اپن آشپزخانه مدرن

به روزترین مدل های آشپزخانه که امروزه در طراحی داخلی منزل اجرایی می شود، اپن های مدرن است که در حین سادگی، بسیار کاربردی هستند.

ساده بودن طراحی این نوع آشپزخانه ها و از همه مهمتر مقرون به صرفه بودن آنها، سبب گردیده تا افراد بسیاری در طراحی دکوراسیون داخلی از آشپزخانه های مدرن استفاده کنند.

مهم است که در این طراحی، ساده ترین نوع اپن را انتخاب کنید. یکی از مشخصه های رایج سبک فوق، ساده و خلوت بودن اپن آشپزخانه هاست که بایستی در این طراحی به بهترین شکل اجرایی شود.

توصیه می شود به دنبال طرح های کاملاً ساده باشید که به دکوری های قیمتی و یا حتی شلوغ نیاز ندارد. به این دلیل که اپن مدرن در کنار کابینت های به کار برده شده، زیبایی فضای موجود را دو چندان می کند.

اگر به سایت ایران آرک مراجعه کرده باشید، متوجه خواهید شد که اپن تمامی این نوع از آشپزخانه ها، صیقلی و کاملاً صاف و در عین حال فاقد وسایل تزئینی است. دقت داشته باشید اپن آشپزخانه مدرن، مستلزم به کارگیری از رنگ های روشن و ساده است. استفاده از رنگ های روشن در این سبک، به بهتر نشان دادن المان ها و تجهیزات به کار برده شده، کمک بسیار می کند.

قیمت طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه چقدر است؟

مزایای اپن آشپزخانه

مزایای اپن آشپزخانه
مزایای اپن آشپزخانه

از بارزترین مشخصه های آشپزخانه اپن که در طراحی منزل به کار برده می شود، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

نور طبیعی و جریان هوا:

طراحی و اجرا نمودن آشپزخانه اپن به شما کمک می کند تا در فضای منزل خود، از جریان هوای طبیعی بیشتری بهره مند شوید. به طور کلی پارتیشن فوق سبب می گردد تا از هر نظر، محیط منزل شما مفرح و نشاط آور باشد.

کاربرد کارآمد از محیط:

واضح است که با کنار گذاشتن دیوارهای آشپزخانه، مکان در اختیار داشته شما بزرگ تر به نظر آید و در نتیجه از کل محیط موجود بهره مند شوید. به طور مثال با ایجاد مدل جزیره برای اپن آشپزخانه خود می توانید به عنوان یک میز ناهارخوری از حداقل فضای موجود برخوردار شوید.

طراحی کامل:

بایستی کل محیط در اختیار داشته را با انتخاب دقیق به شکل یکپارچه و درست طراحی کنید. لازم است با حفظ رعایت هماهنگی تمامی عناصر که می تواند شامل رنگ کابینت ها و یا طرح لوستر برای فضای موجود باشد، یک فضای یکپارچه را در آشپزخانه خود طراحی کنید.

کلیه موارد نامبرده، بخشی از کاربرد آشپزخانه اپن است که می تواند یک محدوده دور همی عالی را برای تمام اعضای خانواده ایجاد کند. با توجه به این که طراحی این بخش از فضای داخلی منزل دارای تنوع بسیار بالایی است، می توانید با مراجعه به سایت ایران آرک، نمونه های جذاب و مدرن آشپزخانه های اپن را مشاهده کنید و برای اجرایی کردن آنها در یک بازه زمانی کوتاه، با طراحان مجرب و حرفه ای ما در ارتباط باشید.

نتیجه گیری

نتیجه گیری
نتیجه گیری

آشپزخانه های اپن از جمله طراحی های دنیای مدرن است که به شما کمک می کند تا از فضای در اختیار داشته نهایت استفاده را داشته باشید. با این که کاربرد این نوع از آشپزخانه ها بسیار است، اما بایستی کلیه اصول طراحی در این بخش رعایت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *