09124573904

قیمت طراحی داخلی تهران

قیمت طراحی داخلی تهران

Share this post

فهرست مطالب

در این مقاله از سایت گروه معماری و طراحی ایران آرک به بررسی قیمت طراحی داخلی تهران می پردازیم. لطفا با ما در ادامه همراه باشید.

انتخاب یک طراح داخلی به منظور مشخص نمودن قیمت طراحی داخلی تهران برای بناهایی مثل: منزل مسکونی، ساختمان ویلایی، مکان های تجاری، مسافرخانه ها و همچنین شرکت ها خیلی کار آسانی نمی باشد، چرا که هر کدام از موارد مذکور قیمت مخصوص به خود را دارند.

حرفه ی طراحی داخلی در واقع نوعی هنر است که به دانش خاصی احتیاج دارد. بر همین اساس چنان چه در این زمینه دقت نظر اعمال نگردد و کار به عهده ی افراد غیر حرفه ای سپرده شود، هم نارضایتی به دنبال خواهد داشت و هم قیمت آن چند برابر خواهد شد.

طراحان داخلی در تهران بر اساس معیارها و قواعد متفاوتی، قیمت طراحی داخلی تهران را مشخص می کنند که می توان به مولفه هایی مانند: نوع زمین ها، لوکیشن و متریال به کار رفته در آن و غیره اشاره نمود که در نهایت بر اساس آن محاسباتی انجام داده و به شما اعلام می کنند.

حال برای اطلاع از قیمت طراحی داخلی تهران، به ذکر موضوعات و سوالاتی در این ارتباط پرداخته ایم تا با تشریح آن ها، شما را در این زمینه یاری نماییم.

قیمت هر متر طراحی داخلی چقدر است؟ لطفا برای دریافت پاسخ روی لینک فوق کلیک نمایید.

در ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

چگونه طراحان، قیمت طراحی داخلی تهران را معین می نمایند؟

عوامل موثر در محاسبه ی قیمت طراحی داخلی تهران

عوامل تاثیر گذار بر قیمت متراژ طراحی داخلی ویلا در تهران

مقایسه ی قیمت طراحی داخلی تهران با هزینه ی ایجاد آن

الزام در مشورت به منظور تعیین قیمت طراحی داخلی تهران

چه فاکتورهایی روی قیمت طراحی داخلی تهران تاثیر می گذارد؟

کدام بخش های بنا قیمت طراحی داخلی تهران را تغییر می دهد؟

قیمت متراژ طراحی داخلی منزل مسکونی را چگونه محاسبه نماییم؟

چگونه می توان هزینه ی متراژ طراحی داخلی منزل مسکونی را پایین آورد؟

چه عواملی در تعیین قیمت متراژ طراحی داخلی مکان تجاری موثرند؟

نحوه ی محاسبه ی هزینه ی طراحی داخلی فروشگاه

عوامل تاثیر گذار در تعیین میزان قیمت متراژ طراحی داخلی مطب در تهران

نحوه ی کنترل هزینه ی متراژ طراحی داخلی مطب در تهران

آیا مبلغ متراژ طراحی داخلی مطب داخل تهران خیلی زیاد است؟

مولفه هایی که در تعیین قیمت متراژ طراحی داخلی هتل موثرند.

عوامل موثر بر روی هزینه ی متراژ طراحی داخلی ادارات تهران

عوامل موثر در تعیین قیمت متراژ طراحی داخلی رستوران در تهران

قواعد مهم دکوراسیون منزل مسکونی که روی قیمت آن تاثیر می گذارد.

دکوراسیون و طراحی داخلی یک منزل تماما ایرانی

طراحی داخلی منزلی که از فضای کمی برخوردار است.

طراحی داخلی منزل مسکونی

عوامل موثر در قیمت طراحی داخلی تهران

اصلی ترین هدف از طراحی داخلی چیست؟

عوامل فرعی که بر روی قیمت طراحی داخلی تهران موثرند، چیست؟

چگونه طراحان، قیمت طراحی داخلی تهران را معین می نمایند؟

چگونه طراحان، قیمت طراحی داخلی تهران را معین می نمایند؟
چگونه طراحان، قیمت طراحی داخلی تهران را معین می نمایند؟

از جمله موضوعاتی که امروزه در بین طراحان مطرح می باشد، معین کردن قیمت طراحی داخلی بر اساس متراژ می باشد. طراحان بنا دارند، برای طراحی داخلی که تهیه و تنظیم می کنند، قیمتی مشخص نمایند که هم شخص متقاضی از پرداختش رضایت مطلوبی داشته باشد و هم خود از نظر مالی به سود خوبی دست یابند.

شخص طراح می بایست به خوبی بیندیشد و بررسی کند، زیرا چنان چه وظیفه ی محوله را به خوبی به پایان برساند، رضایت کارفرما به نحو عالی فراهم می گردد و باعث سفارشات بیشتر می شود که در نهایت امر سود سرشاری شامل خودشان می شود.

نحوه محاسبه هزینه طراحی داخلی سال 1402 چگونه است؟

برای تعیین کردن قیمت طراحی داخلی او باید مسیر درستی را در پیش گیرد و به نحوی آن را معین کند تا دو طرف معامله خوشنود شوند. بدین منظور می بایست روش های گوناگونی را به کار بندد که در مبحث قیمت داخلی تهران به آن می پردازیم:

 • برآورد هزینه بر طبق درصدی از قیمت نقشه ها

بر اساس این روش تیم طراحی در وهله ی نخست متریالی که برای طرح احتیاج است را تهیه و بر اساس آن و مبلغ و درصد لوازمی که خریداری کرده، میزان حق الزحمه ی خود را تعیین و از صاحب کار در خواست می کند.

 • تعیین حق الزحمه به صورت عددی مشخص

در این روش شخص طراح تمامی هزینه ها از جمله هزینه ی متریال، مصالح مصرف شده و غیره را به اضافه ی هزینه ی طراحی داخلی که صورت پذیرفته است را با هم حساب کرده و پول آن را از صاحب کار دریافت می کند. این روش از جمله روش هایی است که بر اساس آن قیمت به صورت روشن و شفاف مشخص می شود.

 • تعیین قیمت بر اساس ساعت کاری

بر اساس این روش شخص طراح بر طبق ساعاتی که برای آن کار قرار می دهد، هزینه را تعیین می کند. این نوع محاسبه ی هزینه به صورت ساعتی، مناسب طرح های کوچک می باشد، به گونه ای که در مشخص کردن میزان هزینه دچار مشکل نشود و به راحتی قادر باشد، قیمت هر متر را محاسبه نماید.

 • تعیین قیمت بر طبق متراژ نقشه

این روش زمانی به کار می رود که طراح قصد دارد، هزینه ی طراحی بناهای تجاری را که انجام داده است را بخواهد محاسبه کند و از صاحب کار بگیرد. این بر اساس مساحت نقشه ای که تغییر نداشته باشد و ضمنا متراژ آن کم و زیاد نگردد، می باشد. در نهایت پس از مشخص کردن متراژ حق الزحمه ی خود را به صاحب کار می گوید.

پیشنهاد می کنیم از پست هزینه طراحی فضای سبز تراس دیدن کنید.

عوامل موثر در محاسبه ی قیمت طراحی داخلی تهران

عوامل موثر در محاسبه ی قیمت طراحی داخلی تهران
عوامل موثر در محاسبه ی قیمت طراحی داخلی تهران

علت های تعیین میزان هزینه ی هر متر طراحی داخلی به طور کلی بر روی تعیین میزان هزینه ی متراژ طراحی داخلی اثر می گذارند که عبارتند از: شیوه ی طراحی داخلی و عللی که در نقشه ها به کار گرفته می گردد و البته موارد دیگری هم می باشد که عبارتند از:

موقعیت نقشه

پروژه ای که در دست انجام است، می بایست لوکیشن آن مشخص باشد، یعنی خیلی مهم است که در کدام محل قرار دارد، زیرا وضعیت آب و هوای آنجا و میزان فاصله تا موقعیت پروژه برای شخص طراح هزینه بر است، مثل ایاب و ذهابی که ناچار است، به آنجا داشته باشد.

محدوده ی پروژه

هر کدام از نقاط تهران دارای هزینه های خدماتی متفاوتی می باشد، به عنوان مثال هزینه ی خدماتی که در شمال تهران صورت می گیرد، نسبت به سایر جاها بیشتر می باشد. درست مانند قیمت زمین ها که در محدوده ی شمال شهر چندین برابر سایر مناطق می باشد، که البته امری طبیعی است و دقیقا به همین علت قیمت طراحی داخلی تهران در نقاط مختلف، متفاوت است.

عدم دسترسی به خدمات در منطقه ی پروژه

چنان چه خدمات درخواستی در منطقه ی مورد نظر وجود نداشته باشد و ناچار شوید از خدمات دیگر مناطق بهره مند گردید، در این صورت می بایست هزینه های گزافی را بپردازید. این در حالی است که چنان چه در همان جا خدمات در دسترس باشد، هزینه ی زیادی نخواهد داشت.

منطبق بودن قرار داد با نقشه ی ارائه شده

یعنی بسیار مهم است که این دو مقوله منطبق بر هم باشند، به عنوان مثال چنان چه قرار داد به شیوه ی ساعتی منعقد گردیده باشد، هزینه اش برای صاحب کار بیشتر می شود، بنابراین بهترین نوع برای بستن قرار داد روش درصدی است. در مورد عدم انطباق هم می توان به عنوان مثال گفت قرار دادی که بر اساس روش ساعتی و همراه با مشاوره ی غیر حضوری است، امکان پذیر نمی باشد.

جنبه ی کیفی طراحی

طراحی از نقطه نظر کیفی باید مد نظر قرار گیرد و این موضوع با اهمیتی است، مثلا چنان چه کارفرما طرح خاصی را مد نظر داشته باشد، مطمئنا هزینه ی آن هم بسیار زیاد خواهد شد. این بدان علت است که طرح های سخت و ویژه به طراحان حرفه ای و ماهر نیاز دارد که این خود بر روی هزینه ی نهایی تاثیر زیادی گذاشته و قیمت آن را افزایش می دهد.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت متراژ طراحی داخلی ویلا در تهران

عوامل تاثیر گذار بر قیمت متراژ طراحی داخلی ویلا در تهران
عوامل تاثیر گذار بر قیمت متراژ طراحی داخلی ویلا در تهران

هنگامی که ویلایی طراحی می شود، این طراحی تنها شامل داخل بنا نمی شود و دیگر بخش ها مانند نما و محوطه ی باز را در بر می گیرد. مولفه های گوناگونی بر روی قیمت هر متر مربع از طراحی ویلای مذکور تاثیر گذار است که مهمترین آن ها عبارتند از:

متراژ زیر بنا، مدل توپوگرافی بنا و هم چنین منطقه ی مورد نظر که همگی بر روی قیمت نهایی طرح تاثیر می گذارند.

هزینه ی پرداختی برای نقشه برداری ویلا

پرداخت هزینه های شهرداری به منظور دریافت مجوز و تاییدیه ساخت، هزینه های مربوط به نظام مهندسی، طراحی نقشه های معماری، هزینه های طراحی محوطه ی خارجی و نما. هزینه به منظور بهره گیری از مشاوره های خدمات ساخت بناهای ویلایی.

لطفا از پست هزینه طراحی دکوراسیون داخلی منزل در تهران سال 1402 دیدن کنید.

مقایسه ی قیمت طراحی داخلی تهران با هزینه ی ایجاد آن

مقایسه ی قیمت طراحی داخلی تهران با هزینه ی ایجاد آن
مقایسه ی قیمت طراحی داخلی تهران با هزینه ی ایجاد آن

در بیشتر زمان ها یک سوال برای کسانی که ساختمان ویلایی دارند و قصد دارند، به طراحی داخلی آن مبادرت ورزند، پیش می آید و آن هم این است که هزینه ی طراحی داخلی ویلا با هزینه ی ساخت آن چه میزان تفاوت دارد؟

در جواب باید گفت که هزینه ی ساخت ویلا از هزینه ی طراحی داخلی ویلا بیشتر می باشد. درست است که این تفاوت زیاد نیست، اما بر روی قیمت فروش آن تاثیر می گذارد، البته این را می دانیم که هزینه ی لوازم و مصالح در همه جای کشور یکسان است و تنها از نقطه نظر حاشیه ای تفاوتی با هم دارند.

تفاوت قیمت هایی که در ساخت و ساز ویلا ها هست، دلیلش تنها به مصالح و متریال مربوط می شود و آن هم مصالح مرحله ی نازک کاری می باشد. میزان هزینه ی بنای ویلایی بر اساس مدل نما، متریال به کار رفته، متراژ ساختمان و نیز خدمات رفاهی آن ها مانند و شبیه هم نمی باشند.

الزام در مشورت به منظور تعیین قیمت طراحی داخلی تهران

الزام در مشورت به منظور تعیین قیمت طراحی داخلی تهران
الزام در مشورت به منظور تعیین قیمت طراحی داخلی تهران

به خاطر این که طراحی داخلی ویلا انجام شود، ناگزیریم زمان زیادی برای این کار صرف کنیم تا به مرحله اجرا برسد، اما این کار بدون داشتن دانش، تجربه و مهارت امکان پذیر نمی باشد. برای همین می بایست با متخصصان و مشاورانی که در این زمینه از علم کافی برخوردارند، مشورت نماییم تا از نتیجه ی آن حداکثر فایده را ببریم و به بینش کافی در این زمینه دست یابیم.

در ابتدای کار ممکن است تصور کنیم که این گونه مشاوره ها هزینه ی زیادی را برای ما در برخواهد داشت، اما بعد از پایان کار و نتیجه ی عالی که حاصل می شود، متوجه خواهیم شد که این مشاوره ها صرفه جویی و جلوگیری از اصراف را به همراه داشته است و راندمان کار را بالا برده است. در این صورت با مشاوره با افراد مجرب هزینه ی گزافی را نمی پردازیم.

چنان چه فردی کم تجربه و یا بی تجربه باشید و قصد داشته باشید، تنها با میل و سلیقه ی خود، کار طراحی و ساخت را انجام دهید، در این صورت می بایست هزینه ی زیادی را صرف نمایید، ولی اگر این کار زیر نظر طراح و کارشناس خبره انجام بگیرد به مراتب هزینه ها کمتر خواهند شد، بنابراین توصیه می کنیم که این کار را زیر نظر کارشناسان این بخش انجام دهید و بعد از مشورت با آن ها تصمیمات لازم را اتخاذ نمایید.

پیشنهاد می کنیم مقاله قیمت طراحی نمای ساختمان مسکونی را مطالعه نمایید.

چه فاکتورهایی روی قیمت طراحی داخلی تهران تاثیر می گذارد؟

چه فاکتورهایی روی قیمت طراحی داخلی تهران تاثیر می گذارد؟
چه فاکتورهایی روی قیمت طراحی داخلی تهران تاثیر می گذارد؟

قیمت متراژ طراحی داخلی بنای مسکونی به مولفه های گوناگونی بستگی دارد که شامل موارد زیر می باشد:

اصلی ترین این موارد، تعداد خدماتی که به منظور تولید کار طراحی انجام می شود، مانند: رنگ زدن دیوارها، نصب کف پوش ها و غیره به طور حتم قیمت طراحی داخلی بنای مسکونی را بالا می برد.

مولفه ی مهم دیگر، تجهیزاتی که به کار گرفته می شود، از چه نوع مدل می باشد که از لحاظ کیفی و جنس بر روی قیمت تاثیر گذار است. به طور کلی قیمت برندهای خوب و با کیفیت نسبت به نمونه های مشابه معمولی و کیفیت وسط آن بسیار بالاتر است. به عنوان مثال از بین نمونه های متریال کاغذ دیواری، قیمت مدل های داخلی نسبت به مشابه خارجی اش پایین تر می باشد، بنابراین اگر کسی قصد دارد، هزینه ی کمتری صرف نماید، باید نوع ایرانی را انتخاب نماید.

هر قدر شخص طراح وقت زیادتری را صرف طراحی جزئیات داخلی کند، قطعا هزینه های طراحی داخلی کارفرما بالاتر می رود، پس میزان فعالیت طراح ارتباط مستقیمی با میزان حق الزحمه ی او دارد. به عنوان مثال چنان چه مواردی مثل کاغذ دیواری، کمد دیواری، کف پوش و نقاشی را به شخص طراح واگذار کنیم، واضح است، قیمت طراحی نیز بالاتر می رود.

کدام بخش های بنا قیمت طراحی داخلی تهران را تغییر می دهد؟

مهم ترین قسمت هر خانه، آشپزخانه می باشد که به خصوص خانم ها تاکید خاص و ویژه ای روی طراحی آن دارد، اما به این مسئله هم توجه داشته باشید که این بخش از منزل بیش از سایر قسمت ها بر روی قیمت پایانی طرح و تولید اثر می گذارد.

اصلی ترین مولفه ی آشپزخانه کابینت های آن می باشد که از مدل های گوناگونی تشکیل شده اند و هر کدام از آن ها دارای قیمت مختلفی می باشند. حال می بایست کارفرما نوع کابینت خود را به گونه ای انتخاب نماید که با توان مالی اش هم خوانی داشته باشد تا در مراحل آن با کمبود نقدینگی روبرو نشود.

قیمت متراژ طراحی داخلی منزل مسکونی را چگونه محاسبه نماییم؟

قیمت متراژ طراحی داخلی منزل مسکونی را چگونه محاسبه نماییم؟
قیمت متراژ طراحی داخلی منزل مسکونی را چگونه محاسبه نماییم؟

مبلغ طراحی داخلی خانه در ازای هر متر مربع به هیچ وجه عدد دقیقی نخواهد شد و این موضوع تنها شامل خانه های مسکونی نمی شود، بلکه برای هر نوع بنایی صادق است.

در صورتی که برای شما این سوال پیش آمده که چرا نمی توان آن را به طور واضح حساب کرد، باید دانست که حتما علتی دارد و آن هم این است که این موردی نیست که بتوان به طور کلی انجام شود، البته امکان دارد، برای یک بخش انجام گیرد.

ضمنا در محاسبه ی قیمت طراحی داخلی می بایست مولفه های متفاوتی را مد نظر قرار داد و در بدو امر هدف پایانی را معین کرد، اما محاسبه و تعیین قیمت طراحی داخلی خانه موردی نیست که به این راحتی ها انجام شود.

کسانی که قصد انجام طراحی داخلی خانه خود را دارند، در بدو شروع بایستی قیمت پایه ای برای آن مشخص نمایند، البته در این رابطه هیچ گونه الگویی برای محاسبه ی هزینه ی طراحی که زیاد دقیق باشد، وجود ندارد و میزان قیمت بستگی به میزان و تعداد کارهایی که بر روی بنا صورت می پذیرد، پیدا می کند.

قصد طراحی کدام یک از قسمت های منزل را دارید

در ابتدای کار و قبل از انجام می بایست بدانید قصد طراحی کدام یک از قسمت های منزل را دارید و آن بخش ها را به یاد بسپارید و قیمت آن بخش را برآورد نمایید.

بهترین راه آن است که به مرور و به صورت تکی تکی آغاز کنید که در این صورت به خوب پیش رفتن آن کمک می رساند. ، زیرا وقتی که تمامی بخش های منزل برآورد گردند، ممکن است، در مراحل طراحی داخلی مواردی رخ دهد که فکرش را هم نمی کردید در میزان مبلغ آن دچار مشکل بشوید. ضمنا برآورد میزان بودجه ای که دارید هم بسیار با اهمیت می باشد.

بسته به نوع متریالی که به کار می گیرید، مثلا به لحاظ کیفی در سطح متوسط باشد و یا از کیفیت بالایی برخوردار باشد، بر روی قیمت تاثیر گذار است، البته آشپزخانه به نسبت سایر بخش ها هزینه ی بیشتری را بر روی دوش شما خواهد گذاشت.

برآورد کردن قیمت هر متر مربع طراحی داخلی

به منظور برآورد کردن قیمت هر متر مربع طراحی داخلی به شما پیشنهاد می کنیم که مبلغ هر قسمت را به صورت جدا حساب کنید و این کار را در رابطه با دیگر بخش های خانه انجام دهید. در ضمن معین کنید که کدام بخش برای شما هزینه ی بالاتری در بر خواهد داشت و کدام بخش هزینه ی کمتر. با این کار می توانید قیمت همه ی بنا را مشخص نمایید.

لازم به ذکر است که در برخی مواقع برای انجام طراحی داخلی، نیاز به هزینه کردن در برخی بخش های خانه نداریم و فقط با جابه جایی وسایل می توان این کار را انجام داد. ضمنا در صورتی که برخی از اهداف مورد نظر خود را به بعد موکول نمایید، می توان مبلغ طراحی داخلی قسمت های اصلی منزل را برآورد نمایید. به عنوان مثال نوع کاغذ دیواری و نیز طرح دیوارها را موقعی انجام دهید که در رابطه با تم و طرح کلی منزل خود تصمیم اتخاذ کرده باشید.

چگونه می توان هزینه ی متراژ طراحی داخلی منزل مسکونی را پایین آورد؟

چگونه می توان هزینه ی متراژ طراحی داخلی منزل مسکونی را پایین آورد؟
چگونه می توان هزینه ی متراژ طراحی داخلی منزل مسکونی را پایین آورد؟

قیمت هر متر مربع طراحی داخلی منزل در مقایسه با ایجاد آن بسیار کمتر می باشد و واقعا نسبت به متریالی که برای ایجاد منزل استفاده می شود، نیازی به هزینه کردن زیاد نیست. برای همین کسانی که دارای منزل هستند، مایل اند به جای بازسازی آن طراحی داخلیش را تغییر دهند.

این در حالی است که اگر بنا از ریشه فرسوده باشد، تغییر طراحی داخلی کافی نیست، بلکه باید از بن و ریشه خراب و سپس از نو ساخته شود.

با در نظر گرفتن این که پول نسبتا زیادی بابت بازسازی خانه باید در دست داشته باشید، اگر تنها طراحی داخلی را انجام دهید، گزینه ی بهتری را انتخاب نموده اید.

مهم ترین موارد در انجام طراحی داخلی

از مهم ترین موارد در انجام طراحی داخلی می توان به تغییر آشپزخانه، تغییر کاغذ دیواری، نصب پارکت و تحول در کف بنا اشاره نمود، البته شاید بخواهید طوری از متریال های با کیفیت و برند بهره ببرید و روش های مناسبی را منظور کنید تا این که هزینه تان کمتر شود.

برای جلوگیری از اصراف در پرداخت مبالغ گزاف و مقرون به صرفه بودن، سعی کنید وسایلی را که کهنه شده اند، تعمیر کنید. میل گرد، کناف، نازک کاری و نور پردازی منزل از جمله مواردی هستند که هزینه ی طراحی داخلی را بالا می برند

بنابراین با صرف نظر کردن از برخی موارد مانند نور پردازی یا دکوری نمودن سقف مثلا اتاق خواب، نه تنها موجب کاسته شدن هزینه ها خواهید شد، بلکه طراحی داخلی صرفا به فضاهایی اختصاص پیدا می کند که از اهمیت بیشتری برخوردارند.

چه عواملی در تعیین قیمت متراژ طراحی داخلی مکان تجاری موثرند؟

چه عواملی در تعیین قیمت متراژ طراحی داخلی مکان تجاری موثرند؟
چه عواملی در تعیین قیمت متراژ طراحی داخلی مکان تجاری موثرند؟

از جمله موارد خیلی مهم و اساسی که موجب بیشتر شدن خریداران مکان های تجاری می شود، نحوه ی طراحی آن بنا می باشد که تا چه اندازه موحب جذب خریدار گردد.

بیشترین چیزی که ذهن مالک مغازه را به خود مشغول کرده، هزینه ی هر متر مربع طراحی داخلی فروشگاه می باشد که اگر بخواهد طراحی آن جا را عملیاتی کند حتما بایستی مبلغی را برای آن برآورد نماید، البته این مبلغ به مقدار متراژ آن فضا بستگی دارد.

علت این امر آن است که قیمت طراحی داخلی مغازه با متراژ کم و یا زیاد، خیلی متفاوت اند. به منظور تخمین زدن هزینه ی طراحی داخلی مغازه و یا فروشگاه، در ابتدا باید بدانید فضایی را که می خواهید طراحی کنید، دارای چه وسایل و تجهیزاتی می باشد. به خاطر این که مبلغ طراحی بر طبق امکانات تفاوت دارد. چنان چه عوض کردن یا تصحیح سقف آن، عوض کردن کف بنا، بازسازی دیوار و یا نور پردازی مغازه واجب شود، در آن صورت کلی هزینه در بر خواهد داشت.

چنان چه قبل از آغاز و انجام طراحی، نقشه ی درستی در دست داشته باشید، شما قادر خواهید بود به کمک آن مبالغ طراحی داخلی را تا حدی کم کنید، البته با در نظر گرفتن این مسئله که شخص طراح بایستی طراحی داخلی را عملیاتی نماید.

میزان مبالغ به کیفیت کار و مرغوبیت و نیز به مهارت طراح بستگی دارد

بنابراین میزان مبالغ به کیفیت کار و مرغوبیت و نیز به مهارت طراح بستگی دارد. در صورتی که شخص طراح دارای تجربه و تخصص لازم باشد، مشاوره های مناسبی می دهد که چگونه می شود، جلوی اصراف و هزینه های بی مورد را گرفت و هم چنین با مبلغ مورد نظر شما از چه متریال مناسبی استفاده شود. در ضمن با اندکی بررسی از سایر مغازه ها، چیزی را برگزینیم که بر اساس میل و سلیقه ی شما باشد.

نحوه ی محاسبه ی هزینه ی طراحی داخلی فروشگاه

نحوه ی محاسبه ی هزینه ی طراحی داخلی فروشگاه
نحوه ی محاسبه ی هزینه ی طراحی داخلی فروشگاه

برای حساب کردن هزینه ی هر متر مربع طراحی داخلی فروشگاه، نکاتی وجود دارد که روی این مورد موثر است. قبل از آغاز طراحی داخلی فروشگاه حتما به آن ها دقت نمایید. مهم ترین این موارد در زیر بیان می شوند:

تغییرات در سقف فروشگاه از جمله موارد مهم می باشد، زیرا در بحث طراحی فروشگاه، سقف بخش مهمی به حساب می آید و قابل توجه است. بدین منظور و برای تعیین قیمت طراحی داخلی نخست باید مشخص کنیم که سقف مورد نظر چه مدلی باشد.

مورد دیگری که نقش به سزایی دارد، انجام نور پردازی می باشد که هزینه ی اش بر اساس کیفیتی که دارد، متفاوت است و مانند یکدیگر نمی باشند. ضمنا صاحب مغازه بایستی در نظر داشته باشد که چه وسایلی می خواهد برای آن جا تدارک ببیند، زیرا بر روی قیمت کلی اثر می گذارد.

ابعاد و مساحت

باید دانست که برآورد هزینه ی نور پردازی مغازه بستگی به مساحت آن جا دارد. در صورتی که از مساحت کمی برخوردار باشد، هزینه ی نور پردازی خیلی زیاد نمی شود و قادر خواهید بود با کمترین مبلغ نیز کاری زیبا، مدرن و شکیل ارائه دهید. لازم به ذکر است که هزینه ی نور پردازی فروشگاه نسبت به ساختمان مسکونی خیلی زیادتر است.

چوب

چوب از جمله مواردی است که بر روی قیمت طراحی داخلی مغازه تاثیر دارد. در واقع اگر قرار باشد، این مورد را لحاظ کنید، خیلی خیلی هزینه بر است. دلایل هزینه بر بودن آن مواردی می باشد که شامل: ورقه های چوب، انتقال چوب از انبار، انتقال چوب به کارگاه برای برش، جا به جایی مونتاژ و قرار دادن چوب ها.

چوب گونه های مختلفی دارد و نیز هر کدام کاربری مخصوص به خود را دارد و البته یک کارفرما با توجه به مبلغی که می خواهد هزینه کند، می تواند مدل مورد نظر خود را گزینش نماید. مدل مواد و متریالی که می خواهد در طراحی داخلی استفاده کند، بر روی هزینه ی پایانی و کلی طراحی داخلی فروشگاه اثر گذار می باشد.

عامل های تاثیر گذار عبارتند از:

اندازه های فروشگاه، سبک انتخابی برای اجرای طرح، راحت بودن و یا سخت بودن طرح و هم چنین کم یا زیادن بودن میزان کار.

عوامل تاثیر گذار در تعیین میزان قیمت متراژ طراحی داخلی مطب در تهران

عوامل تاثیر گذار در تعیین میزان قیمت متراژ طراحی داخلی مطب در تهران
عوامل تاثیر گذار در تعیین میزان قیمت متراژ طراحی داخلی مطب در تهران

برای این که طرحی انجام پذیرد، تعیین قیمت یا مبلغی که باید صرف آن شود، بسیار با اهمیت است، بنابراین پزشکان می بایست قبل از اقدام به طراحی داخلی مطب خود، ابتدا معین کنند که به چه میزانی قصد دارند هزینه نمایند و سپس آن را به دست شخص طراح بسپارند.

عوامل گوناگونی در تعیین قیمت طراحی داخلی تهران و به عنوان مثالی بارز، مطب موثر است که می بایست آن ها را مد نظر قرار داد و به آن ها توجه نمود. این عوامل به شرح زیر می باشند:

به هیچ وجه نبایستی قیمت نهایی را قبل از اجرایی شدن آن مشخص کرد و گفت.

کارشناسان بسیاری می باشند که وقتی به مطب می روند، مبلغی را برای خود برآورد و محاسبه می نمایند و آن را به پزشک می گویند، اما این در اصل کار درستی نیست. کار صحیح آن است که کارفرما صبوری کند تا طراحی انجام پذیرد و پس از آن قیمت دقیق حساب شود، زیرا محاسبه ی قیمت پیش از انجام طراحی از صحت کافی برخوردار نیست.

هزینه ی طراحی داخلی مطب دکتر ممکن است، پس از نهایی شدن طرح تغییر داشته باشد و هیچ سنخیتی با برآورد پیش از طرح نداشته باشد. مبلغ بسیاری از نظرات در حین اجرا و پایان آن به طور واضح معین می گردد.

در صورتی که صبر کنید تا پس از طراحی برآورد قیمت صورت گیرد، مزیت های خودش را دارد:

 • قیمت خیلی دقیق تری اعلام می شود.
 • در حین طراحی برای اجرا، می شود ایده ها و نظرها را تغییر و یا تعویض نمود.
 • جلوی بسیاری از هزینه های اضافی و بی مورد گرفته می شود.

بنابراین توصیه می شود که پیش از طراحی برآورد قیمت محاسبه نشود و به بعد از آن موکول شود.

طراحی داخلی مطب خود را به اشخاص تازه کار و غیر حرفه ای ندهید:

قطعا از خود سوال می کنید که چنان چه طراحی داخلی را به دست شخصی ماهر و کاردانی بسپارم آیا از هزینه های مربوطه کاسته می شود و پایین می آید؟

پاسخ ما به شما این است که سپردن طراحی داخلی به دست اشخاص با تجربه هزینه ی پایانی را خیلی کاهش می دهد، زیرا آن ها قادرند به شما مشاوره ی تخصصی بدهند. این به خاطر آن است که از دانش کافی در این زمینه برخوردارند، بنابراین خوب می دانند که به چه صورت شما را یاری رسانند تا هزینه های بیهوده و غیر ضروری دامن شما را نگیرد. ضمنا برای تحقق آن از متدهای مناسبی یاری می گیرند. پس بهتر است که انجام طراحی داخلی را به افراد خبره و کارشناس بسپارید تا از تخصص کافی برخوردار باشند.

مسئله ی با اهمیت آن است که بین طراحی و اجرا می بایست هماهنگی و هارمونی وجود داشته باشد و با فاصله از هم انجام نشود که موجب دلخوری صاحب کار شود.

شیوه ی طراحی و میزان تغییرات

شیوه ی طراحی و میزان تغییرات در تعیین قیمت هر متر مربع طراحی داخلی تاثیر دارد. شیوه ی طراحی و میزان تغییراتی که قرار است در مطب پزشک انجام گیرد، با هزینه ی هر متر مربع طراحی آن جا می بایست توازن و تناسبی داشته باشد. از این رو چنان چه این تغییرات زیاد نباشند و در حد تعویض کردن دکوراسیون و حال و هوایی باشد، قیمت گزافی ندارد و هزینه ی زیادی بر دوش پزشک نمی گذارد.

اما بر عکس چنان چه تغییرات گسترده و زیاد باشد، به عنوان نمونه؛ همه ی اتاق های مطب نیاز به تغییر داشته باشند، مصالح و متریال تعویض گردند، شیوه ی طراحی آن جا متحول شود، تمامی این موارد موجب افزوده شدن هزینه ها می گردد. پس هر قدر ساختمان مطب فرسوده تر باشد، میزان مبالغی که می باید هزینه شود، نیز بالاتر می رود.

چنان چه کارفرما قصد اجرای طراحی مطبی را داشته باشد که تازه ساز باشد و داخل مجتمع پزشکی قرار گرفته باشد، میزان هزینه ی طراحی کاهش می یابد، زیرا تعداد زیادی از زیر بناها، لوازم و امکانات در وقت اجرا موجودند و پزشک می تواند به اختیار خود تنها نیازهای مهمی را در اولویت قرار دهد و نسبت به آن ها اقدام نماید.

نحوه ی کنترل هزینه ی متراژ طراحی داخلی مطب در تهران

نحوه ی کنترل هزینه ی متراژ طراحی داخلی مطب در تهران
نحوه ی کنترل هزینه ی متراژ طراحی داخلی مطب در تهران

در حالی که پزشکان در مورد میزان هزینه ی مورد نظر خود و نیز قیمت هر متر مربع از طراحی داخلی مطب خود با افرادی که با تجربه و کارشناس هستند و در این حوزه مشغول می باشند، مشورت می کنند، با این حال با توجه به دانشی که خود دارند، نکات صحیح و خوب را بر اساس میزان نقدینگی که دارند، به شخص طراح گوشزد می کنند.

به عنوان مثال چنان چه پزشک بخواهد قسمتی از فضای مطب را بابت دکوری قرار دهد، کارشناس طراحی به او خواهد گفت که به منظور کف سازی آن جا سنگی با کیفیت، کاغذ دیواری از نوع مرغوب و تابلوهای متناسب با دکور مطب به کار گیرد. این کارها هم زیبایی خاصی دارند و هم هزینه های طراحی را پایین می آورند.

یک طراح ماهر و خوش سلیقه، با دانش و هنری که دارد، در ابتدا مبلغ مد نظر کارفرما را جویا می شود و سپس مشاوره ی لازم را به او می دهد تا انتخاب صحیحی اتخاذ نماید. این خود موجب می گردد تا برای کارفرما از لحاظ اقتصادی به صرفه شود تا مبالغ اضافی و غیر ضروری را برای طرح های نا مناسب مصرف نکند.

آیا مبلغ متراژ طراحی داخلی مطب داخل تهران خیلی زیاد است؟

آیا مبلغ متراژ طراحی داخلی مطب داخل تهران خیلی زیاد است؟
آیا مبلغ متراژ طراحی داخلی مطب داخل تهران خیلی زیاد است؟

مطمئن باشید، چنان چه از لحاظ بودجه ای کاملا تامین باشید، می توان شکیل ترین و مدرن ترن طراحی داخلی را برای مطب خود ایجاد نمایید، ولی باید به این نکته توجه کرد که بر اساس مولفه هایی که در تعیین هزینه ی هر متر مربع طراحی داخلی مطب تاثیر دارند، با اندکی ابتکار و سلیقه، می توان پیشرفته ترین و لاکچری ترین سبک های طراحی را با هزینه ای کم عملیاتی نمود.

به هیچ وجه نیاز نیست که پول گزافی پرداخت گردد، پس اگر قسمت های اصل کاری مطب را در اولویت قرار دهیم، میزان هزینه ی طراحی داخلی خیلی زیاد نمی شود. در نتیجه پزشکان می توانند با صرف کمترین پول فضایی مدرن و شیک را برای مطب خود ایجاد نمایند و از هیچ بابتی نگران نباشند، زیرا عملیات اجرایی آن با علم، تخصص بالا و سلیقه همراه است.

مولفه هایی که در تعیین قیمت متراژ طراحی داخلی هتل موثرند

مولفه هایی که در تعیین قیمت متراژ طراحی داخلی هتل موثرند
مولفه هایی که در تعیین قیمت متراژ طراحی داخلی هتل موثرند

هر متر مربع قیمت طراحی داخلی هتل در تهران برای خود مسئله ی  مهمی شده که فکر همه ی هتل داران را به خود مشغول کرده است. چرا که هتل از جمله مکان هایی است که تمامی مردم گذرشان به آن جا می افتد؛ احتیاجات و نظرات متفاوتی دارند و تصمیم می گیرند، وقتی را که در اختیار دارند، در آن جا به تفریح و شادی بپردازند. در واقع اکثریت مردم زمانی که به شهرها و یا کشورهای دیگر می روند، نخستین و اصلی ترین انتخابی که دارند، انتخاب هتلی مناسب و دلباز می باشد.

در همین کشور خودمان نیز موضوع طراحی داخلی هتل های لوکس و مجلل تبدیل به جهانی پر از رقابت گشته است و هتل های بسیار لاکچری و خیلی گران قیمت داریم که در جهت ساخت و طراحیش مبالغ خیلی گزافی صرف گردیده است.

این بدان علت است که طراحی داخلی هتل باعث بالا رفتن تعداد افرادی می شود که به آن جا خواهند رفت که در نتیجه مبالغ خیلی خوبی پرداخت می کنند، بنابراین مهم ترین کار هتل داران این است که قبل از آغاز طراحی داخلی، مولفه هایی که در تعیین میزان هزینه ی آن تاثیر می گذارد را لحاظ کند.

مهم ترین علل در کار طراحی هتل عبارت است از:

 • پرداخت پول برای ورودی هتل

طراحی قسمت ورودی هتل بر روی هزینه های آن جا خیلی موثر است، زیرا این قسمت از هتل در بدو ورود همه ی نگاه ها را به خود جلب می نماید و هم چنین حس خوب و عالی به مسافران می دهد، بنابراین می بایست به گونه ای طراحی گردد تا در نظر اول همه را به خود جذب نماید.

چنان چه مالک هتل قصد نماید که لابی آن جا را خیلی بزرگ طراحی نماید، بدین منظور می بایست مبالغ خیلی زیاد آن را در نظر داشته باشد، زیرا این بخش از هتل یعنی لابی آن از جمله قسمت های عمومی هتل به حساب می آید و ضمنا شامل المان های زیادی می باشد. به عنوان مثال در آن جا از آبشار، فواره، آب نما، کافی شاپ استفاده می نمایند که این ها خود موجب افزایش قیمت طراحی و اجرای آن می گردد.

 • هزینه های اجرایی شدن طراحی داخلی اتاق های خصوصی هتل

طراحی داخلی اتاق های هتل اثر قابل توجهی در قیمت نهایی هتل خواهد داشت. این بخش به این خاطر با اهمیت است که تمامی مسافران و مهمانان بیشتر زمان شان را در آن جا صرف می کنند، بنابراین اتاق ها بایستی خیلی ایمن، راحت، شیک و دارای لوازم و امکانات کافی باشد.

صاحبان هتل می توانند در طراحی اتاق های آن از نمونه طرح هایی به کار گیرند، که ضمن آن که ساده است، خیلی مدرن و شکیل باشد. این بخش می بایست به شیوه ای طراحی گردد که با سایر بخش های هتل هماهنگی داشته باشد. ضمنا هزینه ی طراحی داخلی اتاق ها براساس فاکتور ساده یا سخت بودن آن محاسبه می گردد.

 • هزینه ی طراحی داخلی دیوارها

قیمت طراحی دیوارها بر روی میزان هزینه ی نهایی طرح داخلی تاثیر گذار است. نوع مدل، رنگ و متریالی که صاحب هتل انتخاب می کند و نیز تابلوها و اکسسوری که بر روی آن قرار می دهد، از مهم ترین مولفه هایی می باشند که می بایست با توجه به میزان بودجه ای که قادریم صرف کنیم، گزینش نماییم.

 • قیمت طراحی داخلی قسمت کف پوش ها

کف پوش هایی که در بازار عرضه می شوند، دارای گونه های متفاوتی می باشند که پول هر کدام از آن ها با یکدیگر تفاوت دارد، بنابراین کف پوشی را که انتخاب می کنیم، نیز بر روی قیمت کلی هتل تاثیر می گذارد که شخص هتل دار نباید از آن صرف نظر نماید.

بهتر آن است که شخص طراح قبل از آغاز طراحی کف هتل ابتدا قیمت آن را برآورد نماید و سپس بر اساس دارایی کارفرما آن را گزینش و طراحی نماید.

 • قیمت وسایلی که برای بخش های گوناگون هتل منظور می گردد

برخی از هتل داران قصد دارند، لوازم و امکانات با کیفیت و مرغوب و گران قیمت را در تمامی قسمت های هتل خود مانند لابی، اتاق های خواب و غیره بگذارند. بدین منظور می بایست دقت نمایند تا هر کدام از تجهیزاتی که به کار می برند، بر روی قیمت کلی طراحی داخلی هتل بسیار اثر گذار است، بنابراین هتل داران ناچارند هزینه ی وسایل و امکاناتی را که انتخاب نموده اند، را در طراحی داخلی هتل لحاظ کنند و از شروع کار از قیمت آن ها آگاه شوند تا در حین اجرا برای تامین مبالغ دچار مشکل نشود.

عوامل موثر بر روی هزینه ی متراژ طراحی داخلی ادارات تهران

عوامل موثر بر روی هزینه ی متراژ طراحی داخلی ادارات تهران
عوامل موثر بر روی هزینه ی متراژ طراحی داخلی ادارات تهران

غالبا در کار طراحی مکان های اداری، هم برای کارفرما و هم برای مجری طرح قیمت طراحی بسیار مهم است. کسانی که فضای اداری در اختیار دارند، لازم است که عواملی که بر روی قیمت آن موثر است، را بدانند.

عوامل گوناگونی وجود دارند که بر روی هزینه ی طراحی داخلی فضای ادارات تاثیر می گذارد که مهم ترین آن ها: مجری طرح انجام گرفته فضای داخلی اداری می بایست این مورد را دقت داشته باشد که قصد دارد، چه نوع سبکی و مدل طراحی برای فضای اداری خود و یا شرکت یا مکان کاری خود عملیاتی نماید. بعد به شخص طراح می گوید که نظر شخصی و سلیقه اش چیست و چه نیاز هایی دارد.

به خاطر این که اکثر مدل ها و انواع آن امکان دارد هزینه ی زیادی را شامل شود، بنابراین شایسته است که قبل از انتخاب سبک و مدل مد نظر، از قیمت ها و خرج های آن نیز اطلاع داشته باشد.

مصالح و مواد اجرایی

این اصل به عنوان عاملی خیلی موثر و با اهمیت تلقی می شود، زیرا در صورتی که شخص طراح مواد یا متریالی را بر گزیند که با کیفیت و درجه ی 1 باشد، به طور حتم قیمت طراحی داخلی فضای اداری بیشتر می گردد، بنابراین حتما می بایست به شخص طراح بگوید در مورد تمامی مواد، مصالح و متریال هایی که می خواهد در آن جا به کار گیرد و نیز مبالغ شان اطلاعات لازمه را به او بدهد و به هیچ عنوان بدون مشاوره و خبر دار کردن او اقدام به خرید هیچ گونه مصالحی نکند.

شاید کارفرما فضای اداری ساخته شده و قدیمی از پیش داشته باشد و تنها قصد داشته باشد، در آن تغییری ایجاد نماید. بدین منظور نیاز دارد که مبالغ زیادتری برای اجرای آن پرداخت نماید، زیرا تخریب کردن و سپس آباد کردن، هزینه ی طراحی داخلی مجدد، قیمت متریال و مزد کارگران هر مورد از آن ها به صورتی در تعیین قیمت فضای اداری موثر است.

عوامل موثر در تعیین قیمت متراژ طراحی داخلی رستوران در تهران

عوامل موثر در تعیین قیمت متراژ طراحی داخلی رستوران در تهران
عوامل موثر در تعیین قیمت متراژ طراحی داخلی رستوران در تهران

هنگامی که صاحب رستوران قصد راه اندازی این کار را می کند، نخستین کاری که می بایست انجام دهد، طراحی داخلی آن فضا می باشد. سفارشی که به علاقه مندان در این کار داریم آن است که پیش از شروع ساخت حساب کنند، برای هر متر مربع طراحی داخلی در رستوران و یا فست فود چه میزان پول بایستی صرف نمایند.

مولفه هایی که بر روی این قبیل هزینه ها موثر است، شامل:

زمانی که صرف اجرای طراحی داخلی فست فود می گردد. حتما بایستی به این مورد دقت کرد که این طرح و اجرا چه میزان از وقت شما و شخص طراح را شامل می شود. درست مانند مکان هایی که فرد سرمایه گذار لازم است، حق الزحمه ی طراح را با در نظر گرفتن وقتی که گذاشته و مقدار کاری که انجام داده پرداخت نماید.

در مورد رستوران نیز وضع به همین منوال می باشد. چنان چه فردی کار طراحی داخلی را عهده دار شده، وقت زیادی را می بایست برای آن صرف نماید و در نتیجه میزان حجم کاریش خیلی زیاد گردد، به همان نسبت زمان و انرژی مصرف شده، دستمزد دریافت می کند.

تجهیزات و امکاناتی که در رستوران به کار گرفته می شود

مالک رستوران می بایست تمامی وسایل شامل تجهیزات و امکانات لازم را برای رفاه کارکنان و مشتریان آن جا فراهم آورد. به عنوان مثال چنان چه مکان رستوران بسیار بزرگ است و در فضای آن جا میز و صندلی ها و مبلمان های بسیاری بهره برداری می شود، بنابراین به همان نسبت هزینه ی طراحی داخلی هم افزایش می یابد. پس می بایست شخص سرمایه گذار حتما این گونه موارد را در طراحی داخلی رستوران بداند و از آن اطلاع داشته باشد.

به هر اندازه که ابعاد و مساحت رستوران بیشتر باشد، به نسبت آن، وسایل و تجهیزات هم بر تعدادشان اضافه می گردد که به این ترتیب همه ی این موارد ارتباط مستقیمی با بالا رفتن قیمت طراحی خواهد داشت.

شیوه ی طراحی داخلی سقف و دیوارهای رستوران و فست فود

چنان چه صاحب رستوران قصد نماید برای سقف رستوران خود، از لامپ و چراغ های شکیل و دیوار پوش های مدرن و نو بهره گیرد، به طور حتم باید مبلغ زیادی را برای آن مد نظر قرار دهد. این ها همه به این خاطر است که اجرایی کردن طرح های نوین و پیچیده برای سقف و دیوارهای رستوران، میزا ن مبالع هر متر مربع از طراحی آن جا را به شدت افزایش می دهد و البته این رقم ها از قبل از این قابل پیش بینی نبوده است. این به صورتی است که چنان چه از هزینه ی آن آگاهی نداشته باشد، حتما برای عملی کردن آن ها از لحاظ بودجه ای به مشکل کسری بر می خورد.

برخی از صاحبان رستوران ها از کاغذ دیواری و برخی دیگر از سنگ آجر نما استفاده می کنند و به طور کلی طراحی و سبک و شیوه ی سقف و دیوارها خیلی بر روی مبالغ موثر است.

مرغوبیت و مدل سرامیک ها

این یکی یعنی سرامیک ها قطعا بر روی طراحی داخلی رستوران بسیار تاثیر گذار است، زیرا در این قسمت از کار ملزم به استفاده از درصد قابل توجهی از متریال ها می باشند. همان طور که می دانید رستوران ها شامل آشپزخانه، سرویس های بهداشتی، سردخانه ها و انبار های زیادی می باشند.

سرامیک دارای اقسام گوناگونی می باشد، از کیفیت پایین گرفته تا بالاترین و مرغوب ترین کیفیت ممکن که هر کدام دارای قیمت مخصوص به خود می باشد. بهتر آن است که قبل از انتخاب سرامیک، ابتدا در مورد قیمت های آن بررسی شود و اطلاع داشته باشید تا در حین انجام طرح با مشکلی رو به رو نگردید. چنان چه با طراحی ماهر و با دانش روبرو می باشید، آگاهی های لازم و به روز را به شما خواهد داد.

قواعد مهم دکوراسیون منزل مسکونی که روی قیمت آن تاثیر می گذارد

قواعد مهم دکوراسیون منزل مسکونی که روی قیمت آن تاثیر می گذارد
قواعد مهم دکوراسیون منزل مسکونی که روی قیمت آن تاثیر می گذارد

برای طراحی و دکوراسیون منزل مسکونی نیاز به فردی با تجربه و حرفه ای در زمینه ی طراحی داریم. همان طور که می دانید بیشتر وقت مردم در منزل شان سپری می شود که این موضوع بر روی روحیه ی آن ها بسیار تاثیر گذار است و از این رو طراحی خانه خیلی اهمیت دارد.

طراحی و معماری داخلی ساختمان مسکونی

معماری و طراحی داخلی ساختمان مسکونی و هم چنین دکوراسیون آن خیلی همه گیر شده است و از این رو موظف به انجام اصول و قواعد آن می باشیم. طراحی داخلی دکوراسیون منزل از موارد گوناگونی تشکیل شده شامل: دکوری ها، اکسسوری ها، انتخاب طرح، مدل و سبک چیدمان وسایل منزل، نورپردازی ها و چراغ های متفاوت فضاها و غیره.

تمامی این مسائل در طراحی داخلی منزل تاثیر می گذارند. طراح داخلی دکوراسیون خانه با استفاده از دانش و تجاربش آگاهی ها و دانش مهمی و تازه ای را منتقل می کند. بدین علت قبل از شروع به انجام طرح بایستی حتما با طراح داخلی مشورت نماید تا هزینه ی گزاف و بیهوده صرف نشود و با کمترین قیمت ها بتواند به منظور اصلی که ساخت و ساز منزل است، برسد.

مهم ترین نکات در اجرای طراحی داخلی

طراحی داخلی منزل مسکونی به تمامی مراحلی گفته می شود که برای ایجاد فضای زیبا و شکیل و به روز انجام می گیرد. این موضوع به لحاظ روانشناسی حائز اهمیت است و جنبه های گوناگون آن بر روی روحیه ی ساکنان آن اثر می گذارد، بنابراین لازم است که طراحی ماهر و با دانش داشته باشید. او موظف است، با علم و آگاهی هایی که در دست دارد، از بهترین وسایل و امکانات برای طراحی داخلی منزلش بهره گیرد. بسیار با اهمیت است که در زمینه ی طراحی ها تا حد کافی متبحر، با سلیقه و مبتکر باشد.

کار طراحی داخلی منزل مسکونی از فضاهای گوناگونی تشکیل یافته است که هر کدام از آن ها به طور جدا بر روی روحیه ی اشخاص اثر می گذارد. توازن اجزا در کار طراحی داخلی و نیز دکوراسیون منزل خیلی مهم و قابل توجه است.

دکوراسیون و طراحی داخلی یک منزل تماما ایرانی

دکوراسیون و طراحی داخلی یک منزل تماما ایرانی
دکوراسیون و طراحی داخلی یک منزل تماما ایرانی

چنان چه قصد دارید، ساخت و ساز، طراحی و یا بازسازی منزلتان به شیوه ی اصیل ایرانی باشد، در آغاز می باید در رابطه با آن آگاهی های زیادی داشته باشید. در این رابطه مشاوری که درباره ی طراحی داخلی منزل از دانش کافی برخوردار باشد، می تواند با تجاربی که در این زمینه دارد، مهم ترین فاکتورهای لازم در منزل ایرانی را به شما معرفی و پیشنهاد دهد.

موضوع طراحی اتاق های نشیمن از جمله موارد مهم و ضروری در فضای منزل ایرانی به حساب می آید که غالبا برای آن مبالغ بالاتری صرف می نمایند. خیلی مهم است که این فضا ویژه ی دکور و دیزاین گردد.

رنگ آمیزی فضاهای ممکن بایستی به صورتی باشد که با سایر جاها هم خوانی و هماهنگی داشته باشد تا اشخاصی که در آن زندگی می کنند، احساس آرامش و راحتی و امنیت داشته باشند. عموما طراحان رنگ اتاق ها را از نوع گرم انتخاب می کنند.

طراحی داخلی منزلی که از فضای کمی برخوردار است

طراحی داخلی منزلی که از فضای کمی برخوردار است
طراحی داخلی منزلی که از فضای کمی برخوردار است

طراحی داخلی منازل مسکونی به حدی گسترده می باشد که تشخیص عوامل موثر در آن فقط به دست متخصصان ماهر و با تجربه امکان پذیر است. در صورتی که می خواهید بازسازی انجام دهید، یا چنان چه قصد دارید، از ابتدا بسازید، حتما سبک طراحی داخلی فضای منزل را متناسب با آن جا انتخاب نمایید و سپس هم راستا با آن زیباترین طراحی را بر اساس سلیقه و احتیاج تان انتخاب کنید.

در صورتی که خانه شما کوچک است، طراحی داخلی آن شاخه ای اصلی در ارتباط با طراحی داخلی خواهد بود که در این حالت طراح پیشنهاداتی به شما خواهد داد تا بر اساس آن نوعی طراحی انجام شود و منزلتان را بزرگ تر و شکیل تر جلوه دهد.

در حال حاضر بیشتر منازل مسکونی به شکل آپارتمان و کوچک می باشند و از این رو طراحی داخلی منازل کوچک از اهمیت بالایی برخوردار گشته است. هر که بخواهد می تواند از اصولی استفاده کرده و فضای داخلی منزلش را آن گونه که طالب است، جلوه دهد و آن را زیبا و شکیل نماید. برای دست یابی به تمامی این موارد بایستی بر اساس قواعد طراحی حرکت کنید و از مسیر آن منحرف نشوید.

طراحی داخلی منزل مسکونی

در ارتباط با این مسئله شما می بایست یک شرکت و یا تیم طراحی را انتخاب نمایید که هم طراحی شیک و خاصی عرضه کند و هم قیمت مناسبی به شما پیشنهاد نماید و آن را صحیح تخمین بزند.

قیمت طراحی داخلی منزل به مولفه های گوناگونی بستگی دارد که هر فردی با توجه به بودجه ای که دارد، می تواند آن ها را مورد استفاده قرار دهد. به منظور استفاده از طراحی بهینه و به صرفه لازم است، از متخصصان ماهر و با دانش یاری بخواهید.

عوامل موثر در قیمت طراحی داخلی تهران

عوامل موثر در قیمت طراحی داخلی تهران
عوامل موثر در قیمت طراحی داخلی تهران

منطقه ی ساختمان مسکونی:

لوکیشن و محله ای که خانه در آن جا قرار گرفته، بسیار اثر گذار است و نباید نسبت به آن بی توجه بود. هزینه های ایاب و ذهاب و موقعیت جوی بسیار تعیین کننده اند و بر روی قیمت تمام شده ی پایانی تاثیر می گذارد.

مساحت ساختمان مسکونی:

متراژ منزل به طور صد در صد بر روی قیمت پایانی اثر می گذارد. واضح است که هر قدر وسعت ساختمان شما بیشتر باشد، قیمت طراحی داخلی نیز بیشتر خواهد بود.

انواع مدل های خدمات:

این ها موجب کیفیت های گوناگونی در کار می شوند که همین کیفیت و مرغوبیت اثر مستقیمی بر روی قیمت خواهد داشت. به عنوان مثال برای طراحی ساختمان در صورتی که ساده باشد، طبیعتا نسبت به طراحی سلطنتی و کلاسیک، قیمت خیلی پایین تری را در بر خواهد داشت. به طور کلی پیچیدگی، کیفیت و مرغوبیت و دشواری کار بر روی مبالغ آن اثر زیادی می گذارد.

چنان چه خانه ی شما در کنار طراحی داخلی به خدمات تاسیساتی نیز نیاز داشته باشد، می بایست از متخصصان ماهر در این راستا کمک بگیرید که این خود نیز بر روی قیمت تاثیر می گذارد و باعث افزایش آن می گردد.

چنان چه برای طراحی و اجرای ساختمان خود از افرادی کمک بگیرید که کم تجربه و تازه کار باشند، ممکن است، پس از چند سالی در گیر مشکلاتی در ساختمان خود گردید. بدین منظور به شما پیشنهاد می کنیم که برای انجام این کار حتما با اشخاص ماهر و کاردان مشاوره نمایید تا در کمترین زمان ممکن و صرف پول کمی به نتایجی که می خواهید دست یابید.

موضوع طراحی خانه و دکوراسیون امروزه برای همه خیلی مهم شده که برای اجرای آن حتما باید استاندارد های گوناگونی را مد نظر قرار داد. این کار بخش های متفاوتی از جمله شیوه ی چیدن لوازم، رنگ، تزئینات گوناگون، نور پردازی ها و غیره را شامل می گردد که همگی این ها در دکوراسیون داخلی منزل مسکونی موثرند.

تیم ایران آرک دارای بهترین مهندس نقشه کشی ساختمان در تهران است.

اصلی ترین هدف از طراحی داخلی چیست؟

اصلی ترین هدف از طراحی داخلی چیست؟
اصلی ترین هدف از طراحی داخلی چیست؟

طراحی داخلی هر مکانی برای منظوری و هدفی خاص انجام می شود. برای مثال چنان چه طراحی در رابطه با فضای تجاری کوچک و یا بزرگ لازم شود، مقصود از آن جذب کردن مشتریان بیشتر و هم چنین فروش بیشتر می باشد.

در صورتی که طراحی برای مکان های اداری چه خصوصی، چه دولتی و حتی شرکت های خصوصی باشد، می بایست طوری طراحی انجام شود که کارکنان آن جا و مردم وقتی در آن جا فعالند، احساس امنیت، آرامش و راحتی کنند. با این کار فعالیت کارکنان آن جا بهینه می گردد.

چنان چه طراحی برای مکان های درمانی و بهداشتی مانند فضاهای بیمارستانی باشد، به خاطر وسعت و گستردگی آن جا، به طراحی خاص و ویژه ای هماهنگ و متناسب با اصول و مقررات مرتبط با آن جا نیاز هست تا هم پرسنل و هم بیماران آرامش و راحتی داشته باشند. طراحی آسانسورهایی که جای کافی و راحتی دارند، برای انتقال بیماران جزء این دست اقدامات خاص می باشد.

در مکان های عمومی مثل مترو و ترمینال به علت ازدحام جمعیت و آمد و شد اکثریت مردم در طول شبانه روز، نحوه ی طراحی می بایست به صورتی باشد که تمامی وسایل و امکانات رفاهی در زمان درازی فراهم باشد تا مردم در رفتن و آمدن شان دچار مشکلی نشوند. به طور کلی طرح ها می بایست به وسیله ی  یک شخص متبحر و با تجربه در زمینه ی طراحی انجام شود تا از فضای ممکن، به شکل بهینه ای بهره بر داری شود.

عوامل فرعی که بر روی قیمت طراحی داخلی تهران موثرند، چیست؟

عوامل فرعی که بر روی قیمت طراحی داخلی تهران موثرند، چیست؟
عوامل فرعی که بر روی قیمت طراحی داخلی تهران موثرند، چیست؟

طراحی و ساخت انواع شومینه:

امروزه در اکثر خانه ها جای بخاری را حذف کرده اند، زیرا سعی کرده اند تا به جای آن سیستم پکیج قرار دهند. مکان شوفاژ درست چسبیده به دیوار منزل می باشد و جای کمی را هم اشغال می کند. بیشترین استفاده اش مربوط به آپارتمان هایی می باشد، که از متراژ کمی برخوردارند، زیرا می توان از فضای کم موجود استفاده ی بهینه ای نماییم.

اما در خیلی از منازل نیز از شومینه استفاده می نمایند که دارای انواع و اقسام مدل، رنگ و طرح می باشد و عموما فضای درونی منزل را زیبا و شکیل می نماید. غالبا شومینه ها را در منازل ویلایی بزرگ به کار می برند.

استفاده از قفسه و طاقچه ها در طراحی داخلی:

طبقه ها و طاقچه ها غالبا کاربردهای گوناگونی دارند که به عنوان نمونه برای ایجاد کتاب خانه از آن استفاده می شود تا باعث افزایش فرهنگ خانوادگی گردد و در این راستا یاری رساند. در این گونه امکانات شاید وسایل یادگاری و قاب عکس نگهداری شود و شاید هم مکانی برای ایجاد کلکسیونی ویژه باشد. در حال حاضر از این شلف ها استفاده های فراوانی می گردد.

خلاصه ی کلام

خلاصه ی کلام
خلاصه ی کلام

آن چه که در این نوشتار در رابطه با قیمت طراحی داخلی تهران ملاحظه نمودید می تواند کمک شایان و قابل توجهی در بالا بردن آگاهی شما فراهم نماید تا بتوانید در این زمینه دست به انتخابی هوشمندانه و سودمند بزنید.

همان طور که ذکر شد، طراحی داخلی دانش در آمیخته با هنر، خلاقیت و سلیقه می باشد که با صبر و شکیبایی به اهداف شما که در ارتباط با فضای مورد پسندتان است، توجه کرده و بر اساس آن طرحی زیبا و چشم  و دلنواز به شما عرضه می دارد.

ضمنا از لحاظ قیمتی به طور مفصل مسئله ی قیمت آن را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادیم و به عنوان مثال دیدیم که با متدهایی مثل روش ساعتی، حق الزحمه ی ثابت و غیره قابل محاسبه می باشد تا رضایت مطلوبی به همراه داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *